Google Otel Reklamları

Google “Google Otel Reklamları” ile yeni bir güncelleme yayınlanacağını duyurdu. Bilindiği gibi Google 2010 yılında, otel bilgilerini Google Haritalar’da göstermeye başlayarak oteller açısından büyük bir adım atmış ve otellerin arama sonuçlarında görünürlüğünü arttırmıştı. O zamandan itibaren Google Otel reklamlarını Google.com ve Google Haritalar’da 150’den fazla ülkeye genişletti. Bu sayede tatil veya iş amaçlı gezilerde kullanıcıların otellere daha kolay ulaşabilmeleri sağlanıyordu. Kullanıcıların arama sonuçlarında özellikle mobil cihazlarda otellere göz atmalarına ve otel fırsatlarını tespit etmelerine yardımcı olan bu güncelleme şimdi dahada genişliyor. Otel reklamları büyüdükçe, otel sahibi müşterilerde otel reklamlarını arama ve görüntülü reklam kampanyaları gibi diğer Google Reklamlarından ayrı bir platformda yönetmekte ajanslar için zorlaşmaktaydı.

Google 5 Eylül 2018’de duyurduğu yeni bir kampanya türü ile otel reklamlarını Google Reklam platformunun bir parçası olmasını sağlayacak. Google Reklamları’ndaki otel kampanyalarının bu yıl dne zaman başlayacağı belli değil ancak otel müşterisi olan ajanslar ve oteller diğer kampanyalar ile birlikte otel kampanyalarını tek bir platformda yönetebilecekler. Otel fiyat feed’lerinin yönetimini basitleştirmek için yeni bir kampanya türü Google Ads’e eklenecek.

Google Otel Reklamlarına Katılın

Dün Google Marketing Live’da , Google Reklamları olarak adlandırılan ve Otel kampanyaları adı verilen yeni bir kampanya türü sunuldu. Bu kampanya türü, kampanya yönetimini ve optimizasyonu basitleştirecek.

Google Otel Reklamlarının Özellikleri ve faydaları şunlardır:

Otel grupları, marka ve sınıf gibi önemli özelliklerle otelleri organize edecek.

Pazarlamacıların, seyahat edenlerin konaklama süresinin uzunluğu veya check-in günü ve kitle teklifleri gibi oteller için benzersiz teklif boyutları için optimize etmesini sağlayan güçlü teklif verme kontrolleri olacak.

Yatırım Getirisi hedefinizdeki rezervasyonları en üst düzeye çıkarmak için Google tarafından desteklenen akıllı teklif verme stratejileri kullanılabilecek.

Yeniden tasarlanmış Google Otel Reklamları ile birlikte sunulan zengin raporlama ve tanıdık reklam arayüzü kullanılacak.

Google Otel Reklamları Yeni Otel Fİyatlandırma Yöntemi

Otel fiyatı yönetimi karmaşık ve zaman alıcı bir sistemde çalışmaktaydı. Otel kampanya yönetiminin Google Ads’e taşınmasıyla, ajansların otel fiyat feed’lerini nasıl optimize edecekleride yaniden tasarlanıyor.

Google Otel Reklamlarında şunlar olacak:

Daha hızlı ve daha sezgisel ürün içi rehberlik ile feed sorun giderme işlemini basitleşecek.

Feed’inizin harekete geçirici mesajlar ve tek tıklamayla düzeltmelerle hızlı bir şekilde optimize edebileceksiniz.

Dinamik yeniden pazarlama reklamları gibi gelecekte diğer feed tabanlı otel özelliklerine destek sağlamak için bir hub kullanabileceksiniz.

Mevcut Otel Reklamları Yönetimi, yeni Google Ads Otel Reklamları ile aşamalı olarak yer değiştirilecektir. Otel envanterinizi göndermek ve otel özelliklerinizi tanımlamak daha kolay olacak. İlk önce temel bilgiler ile başlanacak ve bu özellik sürekli geliştirilecek.